طراحی لباس

این سایت متعلق به همه ی هنرجویان - اساتید - دانشجویان و مدرسان حوزه طراحی لباس در ایران میباشد

خلاصه مطالب کتابهای تخصصی
ساعت ٤:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۱۱  

این قسمت به مقدمه هر فصل و خلاصه مطالب کتابهای

تخصصی طراحی اندام و لباس اختصاص دارد

 

 

قیمت جلد اول 15000 تومان و جلد دوم 17000تومان است

 

 

 

برای مطالعه به ادامه مطلب بروید:


کلمات کلیدی: معرفی کتاب
 
ژوژمان چیست
ساعت ٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٩  

ژوژمان چیست؟

ژوژمان یک کلمه فرانسوی است ( jugement ) و در انگلیسی ( judgment ) به معنی قضاوت کردن ، بعضی مواقع از ژوژه هم استفاده می شود .

دانشجویان هنر برای ارائه آثار خود در دانشگاه ها و مراکز آموزشی هنر آثار خود را ژوژه میکنند  و به قضاوت اساتید قرار می دهند . همیشه این قضاوت ساعت ها در دانشگاه های هنر  به طول می کشد و سر انجام استاد مربوطه نمره ای را برای این واحد درسی که در طول یک ترم با دانشجویان خود داشته را ارائه می دهد.

میشه گفت که ژوژمان یه چیزی مثل امتحانات آخر ترمه ولی حال و هوای متفاوتی داره .


کلمات کلیدی: واژه شناسی
 
اصول استفاده از رنگ ها در طراحی لباس
ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/۳  

اصول استفاده از رنگ ها در طراحی لباس

در ایران، هر چقدر دلتان بخواهد خیاط داریم و هر کسی برای خودش خیاط آشنایی دارد که هرازچندگاهی چند دست لباس برایش می دوزد، جالب است بدانید که در کشورهای اروپایی مانند انگلیس، عکس آن است.

در ایران، هر چقدر دلتان بخواهد خیاط داریم و هر کسی برای خودش خیاط آشنایی دارد که هرازچندگاهی چند دست لباس برایش می دوزد، جالب است بدانید که در کشورهای اروپایی مانند انگلیس، عکس آن است. آنجا طراحان لباس زیادی در جامعه حضور دارند ولی کمتر کسی فکر رفتن به خیاطی را به ذهن خود راه می دهد چون این کارها در آن کشورها هزینه زیادی برمی دارد. در کشورهای اروپایی کسی مانند ما عادت ندارد برای یک مهمانی به بورس پارچه فروشی ها سر بزند و لباس دلخواهش را بدوزد.

بنابراین حالا که از این نظر حسابی دست مان باز است، بد نیست علم انتخاب رنگ در طراحی لباس را یاد بگیریم. در این صورت در لباس هایتان بیش از پیش خواهید درخشید.

ادامه مقاله را در ادامه مطلب بخوانید.

 


کلمات کلیدی: