طراحی لباس

این سایت متعلق به همه ی هنرجویان - اساتید - دانشجویان و مدرسان حوزه طراحی لباس در ایران میباشد

مد شیوه ی ارائه شخصیت است
ساعت ٥:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٢  

عضو کمیسیون فرهنگ مجلس شورای اسلامی گفت: مد شیوه ی ارائه شخصیت استتصویب لایحه" ساماندهی مد ولباس " موضوعی بود که در مجلس شورای اسلامی و حتی در جامعه نمود های مختلفی داشت به همین منظور شبکه گفتگو  نشستی را د رقالب یک برنامه زنده رادیویی با   موضوع برسی راهکارهای عقلانی و با توجه به شرایط اجتماعی ایران برپا کرد .در این نشست کارشناسان : خانم فاطمه آلیا عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی , دکتر حسین باهر و دکتر محمد کار آزاد فر استاد دانشگاه به بررسی این موضوع پرداختند متن حاضر گزارش محتوایی این نشست است که از نظر می گذرد:خانم فاطمه آلیا عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور در نشست رادیو گفتگو تاکید کرد : تناسب ، نظم و آراستگی ملا ک های خوبی برای انتخاب لباس هستند و مو جب فرهنگ سازی نیز می شوند. افراط و تفریط ها در انتخاب لباس ناشی از تفاوت نگرشها است نه تفاوت افراد در دیدگاه ناب اسلامی و فراهم کردن شرایط اعتدال در انتخاب لباس وظیفه متولیان فرهنگی است . وی اظهار کرد : مد شیوه ی ارائه شخصیت است  به همین علت مدهای متقاوت وجود دارد و افراد مدهای مختلفی را می پسندند . نماینده ی مجلس درباره ی لباس ملی گفت :  مقام معظم رهبری در سال 64  به مطالعه درباره ی طراحی لباس ملی تاکید کردند. منظور  از لباس ملی این نیست که عموم مردم باید از این لباس استفاده کنند بلکه منظور طراحی لباسی بود که مبین فرهنگ ایرانی – اسلامی باشد. بدین معنا که وقتی جوانان در مراسم رسمی سایر کشورها شرکت می کنند لباس آنها نشان دهنده ی ایرانی بودن آنها باشد و افراد بادیدن لباس ا ایرانی بودن آنها را حدس بزنند . بنابراین ، این تصور که تمامی افراد باید از لباس ملی در جامعه استفاده کنند تصور اشتباهی است.


روی ادامه مطلب کلیک کنید


 
چگونگی تهیه کتاب آموزش طراحی لباس
ساعت ٩:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٢  

 

          جهت خرید کتاب فقط با این شماره ها تماس بگیرید

(قاسمی)

                        0935216476409158519925

  

در ضمن این کتاب به تمامی آموزشکده ها و دانشگاههایی که رشته طراحی و دوخت تدریس     میکنند ارسال شده است


     


 
بررسی دیدگاههای زنان و دختران تهرانی در زمینه گرایش به پوشش نامتعارف
ساعت ٢:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٠  

فصل اول: کلیات

 

 

طرح مسئله

یکی از جلوه های آسیبهای اجتماعی جامعه شهری تهران بزرگ ، بد حجابی و یا استفاده از البسه نامتعارف توسط برخی از زنان و دختران است . از آنجا که چنین نمودهای رفتاری خاصی برخوردار بوده است ومبین خرده فرهنگ ضدارزشی است. لذا شناسائی ابعاد مختلف آن ، همچنین بررسی عمومیت اجتماعی و علل و عوامل آن ، می تواند زمینه ساز کاهش و حل نهایی آن باشد.

زنان و دختران ، بویژه گروههای سنی نوجوان و جوان ، یکی از گروههای هدف برای تغییر ارزشهای اجتماعی محسوب می شوند . عاملین و برنامه ریزان فرهنگی استکباری به منظور مقابله با انقلاب اسلامی به سمت تغییر ارزشهای فرهنگی تغییرجهت داده اند تا با ارائه مدها و پوششهای نامتعارف و معارض با مبانی ارزشی، انقلابی و اسلامی به استحاله فرهنگی نسل جوان در ایران اسلامی اقدام نمایند.

خصوصیات زنان و دختران ، خصوصاً نسل جوان، آنها که تمایل به تنوع طلبی و تجدد دارند ، از یک طرف و ضعف مبانی فکری و کار تربیتی جدی از سوی مسئولین ونهادهای متولی از طرف دیگر ، این گروه را آسیب پذیر ساخته است .در این پژوهش ، یکی از ابعاد یعنی گرایش به پوشش نامناسب مورد بررسی قرار می گیرد .

از آنجا که « رفتارها » مبتنی بر « نگرشها » شکل می گیرد و استفاده از پوشش نامتعارف بعنوان یک رفتار ، نیز مبتنی بر مجموعه ای از وجهه نظرها و نگرشها است .
لذا این پژوهش ضمن نظرسنجی از دختران وزنان بدحجاب تهرانی قصد دارد علل سهل انگاری وبی اعتنایی به حجاب را از منظر بدحجابان مورد بررسی قرار داده وچرایی گرایش به این مسئله وهمچنین وجه نظرها ونگرشهای آنان را دراین خصوص جویا شود.
امید است، بادستیابی به علل گرایش به بدحجابی وپوشش های نامتعارف مسئولین نسبت به آگاه سازی دختران جوان وبهسازی فضای معنوی جامعه قدم برداشته ودرتعمیم وترویج این معروف دینی کوشا باشند(منبع : معروف یاران:http://maroofyaran.net/
  روی ادامه مطلب کلیک کنید


 
کتاب آموزش طراحی لباس
ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٠  

کتاب آموزش طراحی مد لباس پس از بررسی برخی کتب مرجع و مشاوره با برخی اساتید در زمینه طراحی لباس، با سعی و تلاش فراوان ترجمه گردیده است. این کتاب چاپ سال 2003 آمریکا است و یکی پر فروش­ترین کتابهای رشته طراحی لباس بوده­ است. بنابراین این کتاب در ایران یکی از جدیدترین و تخصصی­ترین منبع در زمینه طراحی لباس و به نمایش گذاردن آن در شو لباس می­باشد.

در این کتاب نکات زیر را فرا می­گیرید:v اصول اساسی موفقیت در رشته طراحی لباس. v آسانترین و جدیدترین روش ایجاد خلاقیت در طراحی لباس.v روش طراحان برجسته دنیا برای ارائه کلکسیونهای جدید در هر فصل.v چگونگی الهام­گیری از محیط اطراف برای طراحی لباس. v اهمیت الهام­گیری در طراحی لباس. v طریقه ساخت مودبورد و بهره برداری از آن در طراحی لباس.v در کمال سادگی و آرامش بهترین مدلها را به نمایش بگذارید.v چگونگی طراحی با روش تکه چسبانی.v تهیه آلبوم آثار هنری و کاربرد آن برای دانشجویان طراحی لباس.جهت تهیه این کتاب با شماره تلفن: 09352164764-٠٩١۵٨۵١٩٩٢۵ (قاسمی) تماس بگیرید.


کلمات کلیدی: معرفی کتاب
 
 
ساعت ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٠  

کلمات کلیدی: معرفی کتاب
 
به پرشین بلاگ خوش آمدید
ساعت ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱٩  
کاربرگرامی
با سلام و احترام
ورود شما را به جمع کاربران و مخاطبان پرشین بلاگ تبریک عرض میکنیم.
به منظور استفاده مناسب تر از خدمات، توصیه میکنیم از آدرس های زیر بازدید نمایید:
http://amoozesh.persianblog.ir
http://support.persianblog.ir
http://help.persianblog.ir
http://fans.persianblog.ir
http://news.persianblog.ir
http://admin.persianblog.ir


باتشکر، گروه سایت های پرشین بلاگ
مهدی بوترابی
کلمات کلیدی: وبلاگ فارسی ،پرشین بلاگ